top of page
Pelin Avcı
Kurucu - Yönetim Kurulu Başkanı

 

Lise eğitimini Aydın Doğan Anadolu İletişim, Gazetecilik- Yazılı Basın Muhabirliği Bölümü’nde tamamladı. Lisans eğitimine 2010 yılında Anadolu Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nde başladı. 2011 yılında yatay geçiş yaptığı İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi bölümünden 2014 yılında mezun oldu. İstanbul Üniversitesi' Sanat Tarihi bölümünde özel öğrenci olarak başladığı lisansüstü eğitimini yarıda bıraktı. 2012 yılında İznik Çini Fırınları Kazısı, 2015 Yoros Kalesi Araştırma Kazılarında arazi ve envanter çalışmalarında yer aldı. 2015'ten sonra geleneksel sanatlar ve sanat tarihi alanlarında çalışmalar yürüten Stk'lar da proje koordinatörlüğü yaptı. 2018-2023 yılları arasında Küçükçekmece Güzel Sanatlar Akademisi'nde Sanat Tarihi dersleri verdi. Milliyet Gazetesi'nde Kültür Sanat muhabiri olarak başladığı kariyer hayatına; Zeyrek Akademide, Yeditepe Fatih Dergisi'nin yayın direktörü olarak çalışmaya devam etmektedir. Sanat Tarihi Araştırmaları ve kültür mirasının tanıtılması ve korunmasına yönelik projeler üreterek yönetim kurulu başkanlığına devam etmektedir. 

 

 

Eda Selimoğlu

Yönetim Kurulu Kurucu Üye

Lise eğitimini Aydın Doğan Anadolu İletişim lisesi Radyo Sinema ve Televizyon bölümünde tamamladı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi - Gazetecilik bölümünden 2014 yılında mezun olarak lisans eğitimini tamamladı. Akabinde Anadolu Üniversitesi - Marka İletişimi bölümü eğitimini tamamladı. İstanbul Üniversitesi - Sosyoloji bölümü eğitimine devam etmektedir. 2010 yılında eğitim hayatı ile eş zamanlı olarak başladığı meslek hayatına Doğan Tv Center ve İÜHA gibi çeşitli basın ve medya kuruluşlarında devam etti. 2015 yılında Fibabanka A.Ş. de Kurumsal Pazarlama departmanında çalışan Selimoğlu, 2017 yılında Geleneksel Sanatlar Derneği’nde yayın koordinatörlüğü görevini üstlenmiştir. Kurucu üyesi olduğu Sanat Tarihi Araştırmaları Derneği’nde sanat tarihi alanlarında proje ve yayın yöneticiliği yapan Eda Selimoğlu, çeşitli yayın kuruluşlarında kültür- sanat editörlüğü ve sinema yazarlığı yapmaktadır. 2010 yılında başladığı meslek hayatına Fatih Belediyesi’ne bağlı ‘Kadırga Sanat Galerileri’nde galeri direktörü olarak devam etmektedir.

 • LinkedIn
 • Instagram
 • LinkedIn
 • Instagram
Umut Kardaşlar

Lisans eğitimine 2009 yılında Anadolu Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nde başlayan Umut Kardaşlar, 2013 yılında Farabi Değişim Programı ile Ege Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nde bir yıl öğrenim gördükten sonra 2014 yılında mezun oldu.  2013 yılında Ege Üniversitesi’ndeki eğitimi sırasında arkeolojik kazılarda aktif olarak yer alamaya başlayan Kardaşlar; profesyonel iş hayatına 2014 yılında Kuşadası Belediyesi Kültür Biriminde başladı. 2015 yılında Hürtaş İnşaat A.ş’ nin yürütmüş olduğu Restorasyon ve Konservasyon Projesi içinde yer alan “Kuşadası Güvercinada İç Kalede bulunan Fin Balinası İskeleti Restorasyonu ve Konservasyonu” görevini tamamladı. Şuan pek çok dijital platformda sanat tarihi, mitoloji ve arkeoloji üzerine makaleler yazıyor, 2016 yılında başladığı Ege Üniversitesi Yüksek Lisans Programına ve Kuşadası Kadıkalesi/Anaia Kazılarına ve Kuşadası Belediyesi Kültür Birimi’ndeki görevine devam ediyor.

 

Serap Yılmaz

Eğitim hayatına lise dönemine kadar İstanbul, Ardahan ve Yalova'da devam eden Serap Yılmaz, lisans eğitimini 2010 yılında Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü'nde tamamladı. 2011'de Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde Pedagojik Formasyon eğitimi aldı. 2011-2012 aralığında Eskişehir'de özel bir okulda öğretmenlik yaptı. 2017'de Uludağ Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Tarihi Bölümü'nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Şu an Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik ABD'da yüksek lisans eğitimine devam ediyor.

 • LinkedIn
 • Instagram
 • LinkedIn
 • Instagram
Fatma Karaca Meşe
Yönetim Kurulu Kurucu Üye

Maçka Akif Tunçel Gazetecilik Bölümü'nde gazetecilik eğitimine başlayan Fatma Karaca Meşe; lisans eğitimini 2015 yılında İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nde tamamladı. 2008 yılında Sabah Gazetesi'nde, 2009 yılında Doğan Burda Dergi Grubu'nda staj yaptıktan sonra üniversite hayatı boyunca çeşitli medya kuruluşlarında görev aldı. 2012 yılında Artı 1 Tv'nin kuruluş aşamasında yer alan Karaca, 2013 yılında Doğan Burda Dergi Grubu'nda profesyonel iş hayatına başladı. O günden beri; gençlik, kadın, kültür ve sanat gibi farklı alanlardaki dergiler için yazılar yazmaya ve prodüksiyon yapmaya devam ediyor. Ayrıca marka danışmanlığı, Pr ve freelance röportajlar yapıyor.

 

 
 
 
Gülsüm Türkmen
Yönetim Kurulu Kurucu Üye

1989 yılında İstanbul'da doğan Gülsüm  Türkmen lise eğitimini Çemberlitaş Anadolu Lisesi'nde aldı. Lisans Eğitimini İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü'nde tamamladı. Lisans eğitiminin ardından  Pedagojik Formasyon eğitimini tamamladı. Bu dönemde İstanbul Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Sanat Tarihi Bölümü'nde Öğrenci Asistanlığı yaptı. 2009-2010 İznik Çini Fırınları Kazısı, 2012'den beri Yoros Kalesi Kazısı ve 2016'dan beri Küçükçekmece Bathonea Kazılarında Envanter ve arazi çalışmalarında görev almaktadır. İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü'nde "Bizans Seramik Sanatı" üzerine Yüksek Lisansını yaptı. Sosyoloji Eğitimine devam etmektedir. Bunun yanında farklı yerel yönetimlerde yetişkinlere "Sanat Tarihi" dersleri vermeye devam ediyor.

 • LinkedIn
 • Instagram
 • Instagram
Leyla Zaman Alan​

Lise eğitimini Bağcılar Osmangazi Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi / Edebiyat Fakültesi / Sanat Tarihi bölümünden 2014 yılında mezun olarak lisans eğitimini tamamladı. Anadolu Üniversitesi, Kültürel Miras bölümü eğitimine devam etmektedir. 2012 Haziran-Ağustos ayları arasında İznik Çini Fırınları Kazısı ve 2013 yılında Edirne Yeni Saray Kazısı, 2014 yılında ise Beşiktaş Deniz Müzesi’nde stajyer olarak görev almıştır. 2014-2015 Temmuz aylarında Özyeğin Üniversitesi Lise Yaz Kampında Rehber, 2015-2017 yılları arasında ise Sınıf ve Görsel Sanatlar Öğretmeni olarak çalıştı. 2017 haziran ayında Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Türbeler Müze Müdürlüğü’nde Müze Araştırmacısı olarak atandı ve halen aynı kurumda görevine devam etmektedir.

 

Tolga Aydın

2014 yılında İstanbul Üniversitesi, Sanat Tarihi Bölümü’nden mezun olan Tolga Aydın; 2017 yılında ise  ikinci lisans eğitimi olan İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi - Tarih Bölümü’nü başarıyla tamamladı. 2015 yılında İstanbul Üniversitesi, Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesinden Pedagojik Formasyon Sertifikasını aldı. 2016 yılında Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sanat Tarihi Bölümü’nde tezli yüksek lisansa başladı. Şuan Türk-İslam Sanatı Anabilim Dalında eğitimine devam etmektedir. 2012 ve 2013 yıllarında Edirne Yeni Saray Kazısı’nda görev aldı. 2014’den yılından bu yana Amasya Harşena Kalesi ve Kızlar Sarayı Kazısı’nda  ‘Arazi Sorumlusu’ olarak çalışmaya devam ediyor.

 • Instagram
bottom of page