top of page
STA KİTAPLIK.png

Sanat Tarihi Araştırmaları Derneği, sanat tarihi alanında kapsamlı bir kaynak oluşturma hedefiyle çalışıyor. Bu hedef doğrultusunda, sanat yayınlarını bir araya getirerek zengin bir arşiv oluşturma çabası içinde. Dernek, fiziksel bir kütüphaneye sahip olana kadar dijital olarak erişebildikleri yayınları arşivlerine eklemeyi amaçlıyor. Bu kapsamda, Yapı Kredi Kültür Sanat Yayınları, Akbank Sanat, Tekne Yayınevi, Piramid Sanat, Galeri Nev, Sakıp Sabancı Müzesi gibi birçok önemli kurumunun kitaplarını da kütüphaneye ekledi. Dernek, bu değerli kurumların kitap bağışlarının, sanat tarihi alanında yapılan araştırmalara ve yayınlara destek olmak adına büyük bir katkı sağladığının bilincindedir ve benzeri desteklerle kütüphaneyi daha da zenginleştirmeye devam etmek istemektedir.

Sanat Tarihi Kitaplığı Projemize Destek Olabileceğiniz Yöntemler:

  1. Kitap Bağışı: Kişisel veya kurumsal olarak sahip olduğunuz sanat tarihi yayınlarını derneğimize bağışlayarak kütüphanemizin zenginleşmesine katkıda bulunabilirsiniz. 

  2. Maddi Destek: Proje geliştirme, dijital arşivleme ve erişim sağlama gibi faaliyetlerimize finansal destek sunarak projemizin büyümesine katkıda bulunabilirsiniz.

  3. İşbirlikleri ve Sponsorluklar: Kurumunuzun veya şahsi desteklerinizle ortak etkinlikler düzenleyerek veya sponsorluklarla projemizin tanıtımına destek olabilirsiniz.

  4. Farkındalık Oluşturma: Projemizi çevrenizdeki sanatseverlerle paylaşarak, kütüphanemizin erişimini genişleterek destek olabilirsiniz.
    sanattarihiarastirmalari@gmail.com mail adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  • Instagram
Akbank_Sanat_logosu.png
ekran-resmi-2024-03-05-13.15.46.png
image.png
piramid-sanat-logo_3.png
Sakip_sabanci_museum_logo.png
yapi_kredi_kultur_sanat.png
images.png
bottom of page